Výroba - závod Jesenice u Rakovníka - vazníky STAVERS s.r.o.

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Výrobní program

VÝROBA – závod Jesenice u Rakovníku
Postup při výrobě vazníků

1. TECHNOLOGICKÝ NÁVRH
Kompletní výrobní dokumentace a cenová kalkulace je připravena programem pro výpočty dřevěných příhradových vazníků TRUSS. Vznikne návrh nosníku a konstrukce celé střechy. Statický výpočet je zajištěn programem FINEC. Softwar je nastaven, tak aby byla garantována optimální spotřeba řeziva a statická pevnost a dynamika všech prvků střešní konstrukce. Výpočet je dimenzován z hlediska všech předpokládaných zatížení střechy: použitá krytina, podhled, voda, led, sníh, vítr.

2. VÝROBA
Vazníky jsou zhotovovány z jednotlivých přířezů, které jsou mezi sebou na "tupo" spojovány lisováním pomocí styčníkových desek systému BOVA-NAIL Březnice. Kovové desky z 1,5 nebo 2 mm pozinkovaného plechu s jednostranně prolisovanými trny působí jako skupina hřebíků a zároveň jako styčníkový plech. Výrobní technologie minimalizuje prořez dřevěných prvků. Pro výrobu vazníků se používají tloušťky řeziva 50 až 80 mm. Diagonální prvky vycházejí pro běžná rozpětí šířky 80 a 100 mm a obvodové prvky 120 až 220 mm šířky při osazení vazníků do 1,2 m. Obvodové prvky nejsou zdvojené jako u sbíjených vazníků. Při výrobě se používá kvalitní řezivo odpovídající normy ČSN. Dřevěná konstrukce je vždy impregnována proti houbám, plísním a škůdcům.

3. MONTÁŽ A DOPRAVA
Montáž příhradových vazníků. Vazníky se na místo dopravují vcelku, v případě větších konstrukcí rozdělené na několik dílů. Vzhledem k jednoduché montáži se minimalizuje čas určený na výstavbu střešní konstrukce. 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky